Můj účet
jméno:
heslo:
   
  nová registrace
zapomenuté heslo
Aktuality

3D KONFIGURÁTOR

VYZKOUŠEJTE NOVÝ KONFIGURÁTOR SEDACÍCH SOUPRAV

» číst aktualitu


Údržba látek

udržba látek

každý nábytek je potřeba se starat, aby vydržel co nejdéle a v co možná nejlepším stavu. Pravidelné ošetřování a čištění povrchu nábytku je samozřejmostí, ovšem není už tak jasné, jaký prostředek použít na konkrétní materiál. Látek na sedací nábytek je nepřeberné množství. Přikládáme zde proto informace o nejčastějších materiálech, příp. tipy, jak se nejlépe zbavit různých skvrn.

Obecně platí, že při čištění je nutné používat měkkou houbu či bavlněný hadřík. Látky se však nesmí namáčet, proto používáme pouze speciální pěnu. Vyvarovat by se mělo také strojovému čištění povrchů sedacího nábytku.

MIKROVLÁKNO

Mikrovlákno je vysoce kvalitní, jemná látka se sametově hladkým povrchem. Skládá se z jemných umělých vláken, i přesto je velmi odolné proti zmačkání a má dobrou barevnou intenzitu. Další výhody jsou prodyšnost a odolnost proti odřeninám, škrábancům a nečistotám. Dobře se udržuje i čistí. Rozdíly v kvalitě jsou rozpoznatelné na dotek i podle vzhledu. Kvalita závisí na hustotě nosného materiálu, která se také odráží na jemnosti povrchu a barevné intenzitě.

Sedací nábytek s mikrovláknem je vhodné jednou měsíčně vykartáčovat kartáčem na oblečení. Čas od času vyluxujte povrch od prachu s nástavcem na tkaniny nebo potahy. K běžné údržbě nábytku nepoužívejte vysavače s velkým výkonem (1500 – 2500 W), protože přes potah by se mohly protáhnout i vnitřní vlákna čalounění. Ideální je proto vysavač o výkonu od 500 do 750 W.

Odstranění skvrn

  • Mastnotu, fix, inkoust, stopu od rtěnky, saze, smůlu, zvratky či kakao ošetřete vlažnou vodou s trochou šamponu. V případě, že to nebude stačit, použijte 90% ethylalkohol a lehce skvrnu odstraňujte. Jako alternativu lze použít 5% amoniak.
  • Tekutiny jako pivo, víno, limonády a alkohol okamžitě odsajte savým papírem nebo hadrem a ošetřete místo vlažnou vodou se šamponem.
  • Na krev, bláto či moč je vhodné namočit houbičku ve studené vodě a poté postižené místo nedrhnout, ale jen jemně čistit od krajů směrem ke středu. Případně lze použít studenou vodu se šamponem.
  • Rez a starou krev odstraníte bílým hadříkem s roztokem kyseliny citrónové (1lžíce/100ml). Hadřík v něm navlhčete a od středu do kraje jemně čistěte postižené místo.
  • Vosk ze svíčky rozhodně nezažehlujte. Suchý vosk odstraníte pomocí 90% ethylalkoholu.
  • Ohledně dalších problematických skvrn, např. od propisky, laku atd., se obraťte na radu odborníka. V žádném případě nepoužívejte ředidla nebo rozpouštědla.

ŽINYLKA – REŽNÁ LÁTKA (pletená látka)

Žinylka je jako potahová látka tkaná běžným způsobem a na rozdíl od velurových tkanin, jako je např. mikrovlákno, je s rounem (odborný výraz pro nosnou tkaninu) nezaměnitelná. Trvanlivost této tkaniny se stanovuje na základě surovin použitých pro její výrobu. K těm nejtrvanlivějším zároveň patří polyakrylové a polyesterové látky.

Údržba i odstranění skvrn je stejná jako u mikrovlákna.

AQUACLEAN – vodou omyvatelná látka

Technologie Aquaclean je revoluční povrchová úprava, která umožňuje odstranit skvrny pouze pomocí vody. Údržba je tak velmi jednoduchá a skvrny odstraníte za minimum času.

Aquaclean pomáhá odstraňovat většinu skvrn vzniklých v domácnosti (víno, inkoust, omáčky, tuk, bláto, čokoláda, krém atd.), usnadní vám tak život a vy získáte více času na důležité věci.

AquacelanTechnology je pokročilá ochrana vaší čalouněné sedačky. Tato úprava pokrývá jednotlivá vlákna neviditelnou molekulární vrstvou, která zabrání proniknutí nečistot do látky

» číst aktualitu


archiv aktualit | rss rss aktualit

Proč nakupovat u nás

  kvalitní český nábytek
  servis
   doprava zdarma nad 5.000,-kč

      zasílání vzorků látek a

      lamina ZDARMA

     

 

 

Čalouněné jednolůžko rohové BRENA 80,90

Čalouněné jednolůžko BRENA  80,90 volně ložená matrace
Výrobce:KRONES s.r.o.
dodací doba: 4 týdny
 
   

Celková šířka 93,103 cm
Celková délka212 cm
Ložná plocha 80x200cm, 90x200cm
Výška čela 92cm
Výška ložné plochy 51-54 cm
Výška nožek (kluzák) 12cm
Záruka 24 měsíců
Dostupnost2 - 3 týdny

Popis zboží

ROHOVÉ PROVEDENÍ, V ZÁKLADU BEZ MATRACE LZE NAKONFIGUROVAT.

 

Postel BRENA je jednolůžko s volně loženou matrací. Nožky jsou z bukového dřeva v přírodním provedení..Při kombinaci látek napište druhou látku do poznámek.

K výběru je šest druhů matrací:

PĚNOVÁ – 5-ti zónová matrace z kvalitních pěn zajišťuje anatomicky správný a velmi dobrý spánkový komfort. Oboustranné jádro matrace je složeno z desky kvalitního pojeného lehčeného polyuretanu a po obou stranách masážní desky z vysoce kvalitní pěny tuhosti 25 kg/m3. Matrace je opatřena nesnímatelným potahem. Výška matrace 15 cm. Nosnost jedné matrace do 90 kg.

SENDVIČOVÁ – 7-mi zónová oboustranná matrace s HR studenou pěnou. Jádro tvoří tvrzená deska z pojené PUR pěny, na které jsou masážní nopy z HR studené pěny gramáže 38kg/m3 a masážní nopy z tuhé pěny. Uživatel může volit mezi modrou tužší nebo zelenou kěkčí stranou. Pro snadnější praní a manipulaci je froté potah s plošným proševem dělitelný zipem na dvě poloviny. Výška matrace je 15 cm. Lze ji použít na všechny druhy roštů. Nosnost jedné matrace do 120 kg.

STUDENÁ PĚNA – 7-mi zónová matrace o dvou tuhostech studených HR pěn zdůrazněná důmyslným prořezem v oblasti ramenní kolébky a pánevní oblasti, což garantuje vynikající přizpůsobení se tělu a optimální proudění vzduchu. Matrace ze studených pěn jsou zhotoveny tzv. studenou technolofií, která zajišťuje dokonalou propoustnost vzduchu a tím zabezpečuje ideální spánkové klima. Tyto matrace jsou dokonale odvětrané a povrchově chldnější než klasické PUR pěny. Jádro je opatřeno separační tkaninou, snímatelným a pratelným potahem. Výška matrace je 16 cm. Lze ji použít na všechny druhy roštů. Nosnost jedné matrace do 120 kg.

LÍNÁ PĚNA – 5-ti zónová luxusní matrace složená ze dvou typů kvalitních studených HR pěn spojených zámkovým spojem v kombinaci s VISCO elastickou pěnou. Výrazné profilování povrchu zajišťuje správný a zároveň velmi kvalitní spánkový komfort, díky kterému je zaručeno odlehčení exponovaných míst na těle. Matrace s použitím Visco elastických pěn nabízí unikátní pocit při ležení z důvodů reakce této jedinečné pěny na teplotu lidského těla. Jádro je opatřeno separační tkaninou, snímatelným a pratelným potahem. Výšěka matrace je 17 cm. Lze ji použít na všechny druhy roštů. Nosnost jedné matrace do 120 kg.

TAŠTIČKOVÁ MATRACE – 5-ti zónová matrace, jejíž jádro tvoří pětizónové dvoutuhostní taštičkové jádro (dva různé průměry drátu) v kombinaci s kvalitními studenými pěnami, které umožní volbu tvrdší a měkčí strany. Matrace je vhodná pro vyšší váhové zatížení při zachování maximálního komfortu pro dokonalou relaxaxi. Jádro je opatřeno separační tkaninou, snímatelným, pratelným a zónově prošitým potahem. Výška matrace je 17 cm. Nosnost jedné matrace do 130 kg.

LATEXOVÁ – 5-ti zónová matrace z pěnové pryže s podílem přírodního latexu. Tato matrace je charakteristická vynikajícími ortopedickými vlastnostmi, elastickou a záležovou stálostí s rozdělením do pěti zátěžových zón. Jádro je opatřeno separační tkaninou, snímatelým, pratelným a zónově prošitým potahem. Výška matrace je 16 cm. Je vhodná pro lamelový rošt. Nosnost jedné matrace do 130 kg.

K výběru tři druhy roštů:

ALFA – 15 lamel vložených ve výkyvných pouzdrech, 5 lamel s možností regulace tuhosti, polohování (5 poloh pod hlavou + 1 poloha pro nohy, pro polohování nohou je nutné doobjednat výškově staveče k roštům), přístup do úlož. prostoru od nohou, vhodný pro pružinové, pěnové, sendvičové matrace. Nosnost jednoho roštu do 110 kg.

BETA – 28 lamel uložených ve výkyvných pouzdrech, 6 lamel možnost nastavení tuhosti roštu, polohování (5 poloh pod hlavou + 1 poloha pro nohy, pro polohování nohou je nutné doobjednat výškově staveče k roštům), přístup do úlož. prostoru od nohou, rošt má středový stabilizační popruh. Vhodný pro latexové a pěnové matrace. Nosnost jednoho roštu do 120 kg.

GAMA – elektrický polohovatelný, 28 lamel vložených ve výkyvných pouzdrech, 6 lamel možnost nastavení tuhosti roštu, středový stabilizační popruh, umožňuje omezený přístup do úložného prostoru, vhodný pro kvalitní latexové a pěnové matrace. Nosnost jednoho roštu do 120 kg.

Základní cena je uvedena v provedení bez matrace a čel, na lamelovém roštu ALFA,  V případě potřeby většího zatížení do 130 kg u roštu Alfa a Beta, je nutné k posteli objednat zdvojení všech lamel, příplatek činí 1020,– Kč. Je možná atypická úprava délky postele do 220 cm za příplatek 20%. Váš požadavek na jakoukoliv doobjednávku či informaci ke zboží napište do poznámky v objednávce. 

Vyberte si barevnost lůžka z našeho bohatého vzorníku látek

Šířka 80,90 cm, celková šířka 93,103 cm, celková délka 212 cm, výška čela 92 cm, tloušťka čel 6cm, výška lehací plochy dle matrací 51-54cm, výška noh 12cm.

Fotografie

DetailDetail

Přílohy

SouborTypVelikost 
rosty-a-matrace.jpgJPEG image1695074 bajtůstáhnout

Vzorník

Ložná plocha

Brena 80x200
+0,00 Kč
+0,00 €
Brena 90x200
+0,00 Kč
+0,00 €

Matrace

Bez matrace
+0,00 Kč
+0,00 €
matrace pěnová
+2 178,00 Kč
+88,32 €
matrace sendvičová
+2 783,00 Kč
+112,85 €
matrace studená pěna
+5 445,00 Kč
+220,80 €
matrace visco HR
+6 655,00 Kč
+269,87 €
matrace taštičková
+7 260,00 Kč
+294,40 €
Matrace latexová
+10 406,00 Kč
+421,98 €

Orientace čel (pohled od nohou)

Levý roh pohled od nohou
+0,00 Kč
+0,00 €
Pravý roh pohled od nohou
+0,00 Kč
+0,00 €

Rošty

Lamelový rošt ALFA
+0,00 Kč
+0,00 €
Lamelový rošt BETA
+1 208,00 Kč
+48,99 €
Elektrický lamelový rošt
+5 445,00 Kč
+220,80 €

Vzorník látek

Berta3
+0,00 Kč
+0,00 €
Berta4
+0,00 Kč
+0,00 €
Fariton šedá m.vz
+0,00 Kč
+0,00 €
Korn 2
+0,00 Kč
+0,00 €
Korn 4
+0,00 Kč
+0,00 €
Korn 5
+0,00 Kč
+0,00 €
Korn 6
+0,00 Kč
+0,00 €
Melody 14A
+0,00 Kč
+0,00 €
Melody 9A
+0,00 Kč
+0,00 €
Mimi 21A
+0,00 Kč
+0,00 €
Otawa 1A
+0,00 Kč
+0,00 €
Otawa 2A
+0,00 Kč
+0,00 €
robi 23 I
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox06
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox108
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox13
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox14
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox18
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox23
+0,00 Kč
+0,00 €
ventox25
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox26
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox30
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox35
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox36
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox39
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox40
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox48
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox51
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox72
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox81
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox85
+0,00 Kč
+0,00 €
Ventox95
+0,00 Kč
+0,00 €
York 05
+0,00 Kč
+0,00 €
York 14
+0,00 Kč
+0,00 €
York 31
+0,00 Kč
+0,00 €
York 39
+0,00 Kč
+0,00 €
York 82
+0,00 Kč
+0,00 €
York 86
+0,00 Kč
+0,00 €
York 91
+0,00 Kč
+0,00 €
barolo 5
+402,00 Kč
+16,30 €
barolo 9131
+402,00 Kč
+16,30 €
barolo 998
+402,00 Kč
+16,30 €
gusto 2
+402,00 Kč
+16,30 €
patria 15
+402,00 Kč
+16,30 €
sussex 2010
+402,00 Kč
+16,30 €
sussex 3214
+402,00 Kč
+16,30 €
Medigo malý vzor
+423,00 Kč
+17,15 €
Medigo V
+423,00 Kč
+17,15 €
Regent hnědý m.vz
+423,00 Kč
+17,15 €
Regent hnědý v.vz
+423,00 Kč
+17,15 €
Regent zelený m.vz
+423,00 Kč
+17,15 €
Regent zelený velký vz
+423,00 Kč
+17,15 €
Berta2
+482,00 Kč
+19,55 €
Barbora
+537,00 Kč
+21,78 €
Montana
+537,00 Kč
+21,78 €
Nina 9
+537,00 Kč
+21,78 €
Omo 15
+537,00 Kč
+21,78 €
Fariton modrá v..v
+726,00 Kč
+29,44 €
Fariton modrám..v
+726,00 Kč
+29,44 €
Fariton oranžová v..v
+726,00 Kč
+29,44 €
Fariton šedá v.vz
+726,00 Kč
+29,44 €
Fariton tyrkys m.vz
+726,00 Kč
+29,44 €
Fariton žlutá m.vz
+726,00 Kč
+29,44 €
Fariton hnědý m.vz
+786,00 Kč
+31,87 €
Bombay 37 nešpinavost, cigaretový test
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay 38 nešpinavost, cigaretový test
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay01 , nešpinavost, cigaretový test
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay02 nešpinavost, cigaretový test
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay04 nešpinavost, cigaretový test
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay06 nešpinavost, cigaretový test
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay14 nešpinavost, cigaretový test
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay15
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay24
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay25
+845,00 Kč
+34,27 €
Bombay26
+845,00 Kč
+34,27 €
Toledo červené m.vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Toledo červené v.vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Toledo hnědé m..vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Toledo hnědé v.vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Toledo šedé maly vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Toledo šedé v.vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Toledo zelené m.vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Toledo zelené v.vz
+907,00 Kč
+36,78 €
Karmen 15
+966,00 Kč
+39,17 €
Karmen 16
+966,00 Kč
+39,17 €
Karmen 17
+966,00 Kč
+39,17 €
Karmen 18
+966,00 Kč
+39,17 €
Karmen 19
+966,00 Kč
+39,17 €
Karmen 2
+966,00 Kč
+39,17 €
Karmen 4
+966,00 Kč
+39,17 €
bazi 76
+1 207,00 Kč
+48,95 €
bazi krémová
+1 207,00 Kč
+48,95 €
bazi oranžová
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 1
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 10
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 11
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 12
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 3
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 4
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 5
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 7
+1 207,00 Kč
+48,95 €
eko kůže 9
+1 207,00 Kč
+48,95 €
zenon 10
+1 207,00 Kč
+48,95 €
zenon vzor IV.
+1 207,00 Kč
+48,95 €
zenon zelený
+1 207,00 Kč
+48,95 €
Bazi 6319/76
+1 208,00 Kč
+48,99 €
Bazi 6320/52
+1 208,00 Kč
+48,99 €
Bazi 6321/52
+1 208,00 Kč
+48,99 €
Carabu 134 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 135 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 33 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 49 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 60 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 69 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 70 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 75 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 76 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 78 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 94 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Carabu 98 aqua clean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 06 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 28 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 29 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 30 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 31 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 42 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 50 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 51 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 54 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Catania C 55 aquaclean
+2 178,00 Kč
+88,32 €
Kůže Ohio 1000
+9 680,00 Kč
+392,54 €
Kůže Ohio 1005
+9 680,00 Kč
+392,54 €
Kůže Ohio 1024
+9 680,00 Kč
+392,54 €
Kůže Ohio 1027
+9 680,00 Kč
+392,54 €
Kůže Ohio 1028
+9 680,00 Kč
+392,54 €
Kůže Ohio 1031
+9 680,00 Kč
+392,54 €
Kůže Ohio 1034
+9 680,00 Kč
+392,54 €
Kůže Ohio 1035
+9 680,00 Kč
+392,54 €


DPH: 21%
Celková cena zboží s příplatky:
9 998,00 Kč
405,43 €

 

 


Copyright © 2011 - 2022 CORA computer s.r.o. | All Rights Reserved.

Kliknutím na tlačítko "POVOLIT VŠE" souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Cílenou reklamu si můžete podrobněji nastavit tlačítkem "NASTAVENÍ", nebo kdykoli vypnout v sekci Obchodní podmínky...